Mensenrechten  -  Daan Bronkhorst

KORTE INHOUD

Mensenrechten zijn vaak vergeleken met de Tien Geboden. Maar mensenrechten zijn niet in steen gebeiteld. Ze zijn niet aangeboren en niet onvervreemdbaar. Mensenrechten zijn bedacht en telkens bijgeschaafd door juristen, politici en activisten. Dit Elementaire Deeltje gaat over ontstaan, betekenis en controverses van de mensenrechten. Gidsen uit heden en verleden zijn onder anderen John Locke, Eleanor Roosevelt, Angela Merkel en de Chinese Nobelprijswinnaar Liu Xiaobo.

De lezer krijgt volop informatie over feiten, achtergronden en geschiedenis, maar wordt ook uitgenodigd een mening te vormen. Een terugkerend trio van Activist, Jurist en Bestuurder bespreekt de voors en tegens. Is discriminatie altijd fout? Troeft vrije meningsuiting alles af? Betekent menselijke waardigheid overal hetzelfde?
2018 Taal: Nederlands zie alle details...

Details

2018 Uitgever: B+B Reeks: Elementaire Deeltjes 164 paginas Taal: Nederlands Grootte:  176x115x16 ISBN-10: 9462986452 ISBN-13: 9789462986459
Goodreads