De nieuwe wereld - An Paenhuysen

De wonderjaren van de Belgische avant-garde (1918-1939)

KORTE INHOUD

Een coquette vrouw (1915) is een indringende roman over de drang naar vrijheid en onafhankelijkheid van een jonge vrouw. Ze trouwt met een oudere man die weinig oog heeft voor haar talent (ze schrijft verhalen) en voor haar verlangen om gezien, begrepen en bemind te worden.

Flaptekst van de roman uit 1915 van Carry van Bruggen
Een coquette vrouw (1915) is een indringende roman over de drang naar vrijheid en onafhankelijkheid van een jonge vrouw. Ze trouwt met een oudere man die weinig oog heeft voor haar talent (ze schrijft verhalen) en voor haar verlangen om gezien, begrepen en bemind te worden. Carry van Bruggen baseerde deze roman op haar eigen huwelijk met journalist Kees van Bruggen, dat onvermijdelijk op een scheiding uitliep. Maar in Ina, de hoofdpersoon, tekende ze vooral de harde confrontatie die iedereen in zichzelf herkent: die tussen ratio en gevoel.
2010Taal: Nederlandszie alle details...

Categorie

Details

2010Uitgever: Standaard Uitgeverij381 paginasTaal: NederlandsGrootte:  216x141x35ISBN-10: 9085422213ISBN-13: 9789085422211