Het evangelie volgens Vincent van Gogh  -  A. Wessels

KORTE INHOUD

Vincent van Gogh is enkele jaren predikant en evangelist geweest. Maar ook nadat hij zijn roeping als schilder gevolgd had, is hij evangelist gebleven. Anton Wessels geeft hiervoor een samenhangend en overtuigend bewijs. Daarvoor plaatst hij het werk van de schilder tegen de achtergrond van zijn hele leven en al zijn werken – dus ook van de laatste tien jaar van zijn arbeid als schilder.

Het rijk geïllustreerde boek vertelt de boodschap van Vincent van Gogh in woord én beeld, onderverdeeld in drie grote thema's: ‘Droef en toch blijde’, ‘Door duisternis tot licht’ en ‘De kunst van het leven’.

Afbeeldingen, tekeningen en schilderijen zijn steeds voorzien van uitleg. Soms brengt Wessels ze in verband met teksten uit de Bijbel, maar vooral citeert hij Van Goghs eigen tekst en uitleg. Het evangelie volgens Vincent van Gogh toont aan hoezeer Van Gogh in gesprek is geweest met en geïnspireerd werd door zijn ‘medepelgrims op weg’.

Anton Wessels schreef eerder Een soort Bijbel. Vincent van Gogh als evangelist. Hij is em...
2009 Taal: Nederlands zie alle details...

Categorie

Details

2009 Uitgever: VBK Media 256 paginas Taal: Nederlands Grootte:  248x165x20 ISBN-10: 9025959695 ISBN-13: 9789025959692
Rated 4 stars out of 5
Goodreads